TRYB JASNY/CIEMNY

Grzyby marynowane w solance

Sezon na grzyby wciąż trwa! Przygotowałam dla Was kolejny, świetny sposób na przedłużenie ich daty spożycia. Tym razem bez octu, kwasku i innych, zbędnych składników. Tylko sól i woda! Tak przygotowane grzyby świetnie sprawdzą się do zup, bigosów, krokietów, naleśników i innych pyszności!

Przepis:
  • grzyby
  • solanka (łyżka soli na 1 l wody, można użyć więcej soli)
Oczyszczone i pokrojone grzyby wrzucić do gotującej się wody z łyżką soli na litr i gotować około 5 minut. Następnie odcedzić i przepłukać wodą na sitku lub durszlaku. Przełożyć grzyby do słoików (umytych i wyparzonych wcześniej). Zalać solanką przygotowaną z dużej łyżki soli na 1 litr wody. Szczelnie zamknąć i pasteryzować przez gotowanie. W tym celu na dnie dużego garnka umieścić ściereczkę, wstawić słoiki i zalać wodą (aby sięgały do nieco ponad połowy słoika). Pasteryzować przez 30 minut. Ostudzić całkowicie i drugiego dnia pasteryzować ponownie przez 30 minut. Tak przygotowane słoiki przechowywać w chłodnym miejscu przez 12-36 miesięcy.

Można je używać (po odcedzeniu zalewy) bezpośrednio do: zup, bigosów, krokietów, past, naleśników, farszu do mięs i wielu innych. Polecam przejrzeć bloga!
Grzyby w solance zawierają tyle makroskładników ile zawiera dany gatunek grzyba (użyty do pasteryzacji) po ugotowaniu.

Smacznego!

****************************************************************
Udostępniajcie jeśli macie ochotę! :)

Bardzo proszę o uszanowanie mojego autorstwa do zdjęć i przepisów :)

USTAWA z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Art. 78. 1.


Komentarze

Polecane posty

instagram @keto__reva