TRYB JASNY/CIEMNY

"Posiłki KETO w 30 minut" - Kyndra D Holley

Wpadła w mi ręce kolejna keto pozycja - tym razem 100% kulinarna! Łapcie recenzję!

"Posiłki KETO w 30 minut" - to książka autorstwa Kyndry Holley - blogerki i autorki książek.

Liczba stron: 152
Rok wydania: 2022
Wydawnictwo: Helion S. A. - wydawnictwo Sensus [klik]

Spis treści obejmuje:
  • Cześć I. Potrzebne składniki
  • Cześć II. Przepisy
  • Indeks alergenów
  • Podręczny indeks przepisów
  • O autorce
Książka jest podzielona na dwie części główne. W pierwszej z nich znajdziemy wiele podrozdziałów, które mają pomóc nam zorganizować kuchnię, oszczędzić czas. Dodatkowo autorka zawarła w książce sporo wskazówek jak wykorzystać resztki i przygotowała dwa plany tygodniowe.


Część druga to oczywiście wspomniane przepisy - a dokładniej 50 przepisów na dania keto zarówno śniadania, obiady jak i przekąski, desery czy sosy i sałatki. 

Przepisy są bardzo intuicyjnie przedstawione, miło się je czyta. Każdy zawiera zdjęcie. 

Sporo przepisów zawiera nabiał, więc jeśli liczycie na keto bez nabiału - raczej czeka Was modyfikacja wielu z nich jeśli kupicie książkę. Jeśli jecie wszystko - skorzystacie z wielu przepisów. 

Niestety to kolejna książka, w której nie przestrzega się zasad zdrowej obróbki tłuszczów, co nie zostanie przeze mnie ocenione na plus. Chleb z mąki migdałowej w książce? Temu mówimy nie jeśli chcemy żyć w zgodzie z "clean keto". Jak wiecie ja jestem również przeciwko smażeniu na oliwie, autorka używa jej do smażenia. 

Same przepisy są ciekawe i wydają się być smaczne. Szkoda, że w większości mocno przeładowane serami/śmietaną. Praktycznie każdy przepis zawiera sery, śmietanę czy majonez. Nie do końca jest to w zgodzie z moim postrzeganiem diety ketogennej.

Jestem też w szoku, że w książce nie ma ani jednego przepisu na rybę. Dieta ketogenna pojmowana jako zdrowa dieta powinna być bogata w ryby!

Sama książka jest wydrukowana w ciekawym stylu - w ręce wygląda bardziej jak magazyn niż książka drukowana. To na pewno ciekawy zabieg, który sprawia, że książka zyskuje na lekkości - jeszcze się z taką nie spotkałam.

Podsumowując: Czy książkę warto kupić? Tak, jeśli brak Wam pomysłów na okazjonalne dania. Raczej nie stosowałabym takiego keto jak pokazuje nam autorka w codziennej wersji. 

Minusy: Przedstawione w książce keto nie jest w zgodzie z moim pojmowaniem tej diety: autorka w każdym przepisie stosuje ogrom nabiału, smaży na oliwie i stosuje obróbkę nasion i orzechów. 

Plusy: Ładne opracowanie, lekka książka, przejrzysta, mała i wygodna. Na plus dużo wskazówek z 1 części książki.

Moja ocena: 7/10


Miłej lektury!

****************************************************************
Udostępniajcie jeśli macie ochotę! :)

Bardzo proszę o uszanowanie mojego autorstwa do zdjęć i przepisów :)

USTAWA z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Art. 78. 1.


Chciałbyś mnie wesprzeć skromną kawą? Możesz postawić mi ją tutaj

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Polecane posty

instagram @keto__reva