TRYB JASNY/CIEMNY

"Łatwe desery keto" - Carolyn Ketchum

Kolejna keto książka na rynku i kolejna recenzja! Kulinarna pozycja chwilę przed świętami :)

"Łatwe desery keto" to książka autorstwa Carolyn Ketchum, autorki książek kucharskich o diecie ketogennej.

Liczba stron: 187
Rok wydania: 2022
Wydawnictwo: Helion S. A. - wydawnictwo Sensus

Spis treści obejmuje:
 • Wstęp. Ależ to słodkie
 • Wprowadzenie. Moja filozofia w kwestii diety i deserów
 • Desery keto - podstawy
 • Składniki i narzędzia
 • Lista kontrolna cukiernika zawodowca
 • Wskazówki dotyczące oszczędzania czasu
 • Łączenie deserów
 • Jak korzystać z przepisów
 • PRZEPISY
 • Dodatek. Jak można uratować niemal wszystko
 • Indeksy
 • Podziękowania
 • O autorce

Na rynku pojawiła się kolejna keto pozycja kulinarna Carolyn Ketchum, która jest napisana w podobnym stylu jak poprzednie czyli w proponowanym za granicą "stylu diety ketogennej" bazującej na wielu wypiekach i deserach. 
Autorka w swojej książce proponuje dziesiątki przepisów na desery (naliczyłam około 62 przepisy).

W książce znajdziemy przepisy na cukierki, ciastka, ciasteczka, kostki, ciasta, placki, tarty, desery mrożone, kremy, musy i różne dodatki. 
Przepisy są przedstawiono podobnie jak w poprzednich książkach Carolyn. Są proste, czytelne i dokładnie opisane. Znajdziemy w nich nie tylko czas przygotowania, ale i porcję oraz dokładną analizę makroskładników i kalorii. 

Książka zawiera także różnorakie porady dotyczące wypieków, wskazówki jak uratować nieudane wypieki np. co zrobić gdy przypalą się spody ciasteczek lub gdy zwarzy się czekolada. 

Same przepisy są niezwykle ciekawe i bardzo apetycznie przedstawione oraz sfotografowane. Zachęcają do spróbowania, można jeść oczami. Skład deserów również nie jest zbyt trudny. Okazjonalnie trafiają się produkty zagraniczne, które może być ciężko zdobyć w Polsce. 

Książka jednak niekoniecznie jest godna polecenia z perspektywy dietetyka, ponieważ większość przepisów zawiera składniki, które nie powinny być obrabiane wyższą temperaturą. Autorka do wypieków stosuje spore ilości mąki migdałowej czy oleju z awokado, które jak powszechnie wiadomo nie są stabilne w temperaturach nastawianych w piekarniku, a co za tym idzie takie desery dużo tracą na swym "dietetycznym i zdrowym podejściu".

Podsumowując: Książka kulinarna jest bardzo zachęcająca, a desery wyglądają apetycznie, ale niekoniecznie większość z nich jest w pełni zdrowa i godna polecenia. 

Plusy: Autorka mocno napracowała się nad całą książką, która jest bardzo przejrzysta, prosta w odbiorze i idealna do stosowania w kuchni (od strony przedstawienia przepisów).

Minusy: Większość wypieków z założenia tytułu książki może i ma makro "ketogenne", ale niekoniecznie są warte polecenia w codziennej diecie. Raz na jakiś czas nikomu nie zaszkodzi zastosować agresywną obróbkę termiczną "delikatnych" (z punktu widzenia biologii żywności) produktów.

Moja ocena: 6/10


#recenzjaksiążki #nieodpłatnawspółpracazwydawnictwem #reklama

Miłej lektury!

****************************************************************
Udostępniajcie jeśli macie ochotę! :)

Bardzo proszę o uszanowanie mojego autorstwa do zdjęć i przepisów :)

USTAWA z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Art. 78. 1.


Chciał(a)byś mnie wesprzeć?
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Polecane posty

instagram @keto__reva