TRYB JASNY/CIEMNY

Żarówki Eyeshield o zmniejszonej emisji szkodliwego światła - recenzja użytkowania

Przychodzę dziś z kolejną recenzją produktów z działu "biohacking" czyli znów o tym jak wspieramy zdrowie nie tylko dietą i treningiem! Dziś - temat światła :)

Temat szkodliwości sztucznego światła (w szczególności niebieskiego) jest z nami już dobre kilkanaście lat. Naukowcy od lat analizują jego wpływ. Opublikowano tysiące prac na temat jego wpływu na życie zwierząt i ludzi. Niestety światło niebieskie oddziałuje na nas z bardzo negatywnym skutkiem. Przemysł i nowe technologie przychodzą jednak z pomocą i oferują nam narzędzia, które mają sprawić, że choć trochę niwelujemy negatywny wpływ światła na nasze życie!

Jak pamiętacie kiedyś opublikowałam Wam seminarium, które prowadziłam dawno temu na uczelni w ramach zajęć. Znajdziecie je tutaj [KLIK]. Omawiałam w nim różnoraki wpływ światła na życie na naszej planecie. Zapoznajcie się z nim, bo znajdziecie w nim także charakterystykę tego czym jest światło oraz jakie mamy fale!


Dzisiaj tylko krótka i treściwa recenzja długiego już użytkowania żarówek. Stosuję żarówkę na dzień (zamontowana w pokoju, w którym pracuję) oraz żarówkę na noc (z emisją czerwonego światła i całkowitą eliminacją światła niebieskiego - szkodliwego).


Jak stosować? Żarówkę na dzień warto zamontować w pomieszczeniu, w którym często przebywamy i bezustannie zapalamy światło. Żarówkę na noc używam jako światło do czytania książek przed snem, w związku z czym zamontowałam ją po prostu w lampce nad łóżkiem. 

Efekty? Dużo mniej zmęczone oczy podczas pracy i czytania w świetle żarówki na noc, a także na dzień. Przyjemniejszy sen. Mniejsze zmęczenie w ciągu dnia. Szczególnie odczuwalne było lepsze zasypianie po około kilku miesięcznym stosowaniu żarówki na noc szczególnie, że uwielbiam czytać przed snem, a czytanie w sztucznym oświetleniu było dla mnie udręką. Przed snem do czytania stosowałam od lat okulary blokujące światło niebieskiego (również Eyeshield), ale osobiście uważam, że czerwona żarówka lepiej się sprawdza, bo nie przepadam za czytaniem w okularach (tak już mam). Okulary mimo wszystko używam codziennie (od momentu zapadnięcia zmroku, aż skończę pracę i pójdę czytać). 

Czy warto? Jeśli dużo pracujecie w sztucznym oświetleniu - wersja dzienna zdecydowanie tak. Jeśli czytacie przed snem - żarówki na noc będą idealne.


Żarówki i okulary do dostania tutaj: KLIKMiłej lektury!

****************************************************************
Udostępniajcie jeśli macie ochotę! :)

Bardzo proszę o uszanowanie mojego autorstwa do zdjęć i przepisów :)

USTAWA z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Art. 78. 1.

W sklepie FoodForce czeka na Ciebie kod na 12% na hasło: reva12

Komentarze

Polecane posty

instagram @keto__reva