TRYB JASNY/CIEMNY

Rola światła w życiu na Ziemi. Zagrożenia i pozytywne aspekty okiem naukowca. Jak się chronić?

Obiecałam Wam mini seminarium na temat światła, jego roli zarówno pozytywnej jak i negatywnej w życiu na Ziemi. Prezentacja jest oczywiście naukowa, ale spokojnie! Na pewno zrozumiecie wszystko, bo była przygotowywana dla grona różnych doktorantów. Zarówno "bio" jak i "niebio". Łapcie kolejny plik do pobrania całkowicie za darmo :) 


Prezentację znajdziecie do pobrania: tutaj [klik].Okulary blokujące niebieskie światło wspomniane w prezentacji możecie kupić na www.eyeshield.pl z rabatem 5% na hasło: ketoreva.


Miłej lektury!

****************************************************************
Udostępniajcie jeśli macie ochotę! :)

Bardzo proszę o uszanowanie mojego autorstwa do zdjęć i przepisów :)
USTAWA z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Art. 78. 1.

Komentarze

 1. Dzięki za super i pięknie napisany artykuł. / widać że ogrom pracy w to włożyłaś/ Czy możesz polecić konkretne lampy lub żarówki , które można byłoby uruchomić - używać po zmroku / czy wystarczy wkręcić czerwoną żarówkę- są na allegro/- z góry dziękuję za pomc. Pozdrawiam Beata

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo mi miło!
   Jeśli chodzi o żarówki/lampy - należy szukać w specyfikacji produktu zakresu długości fali: "630 - 780 nm". Wtedy mamy pewność, że to sprzęt z zakresem fali czerwonej. Ale należy pamiętać, że sprzęt może emitować w wielu zakresach fali (najlepiej kupić te, które emitują niemal tylko w zakresie 630-780).

   Pozdrawiam!

   Usuń
 2. dziękuję Ci bardzo Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Polecane posty

instagram @keto__reva