TRYB JASNY/CIEMNY

"Pieniądze płyną z duszy" - Lynne Twist, Jack Canfield

Dziś najnowsza recenzja na blogu dotyczy książki o pieniądzach. Pozycja ciekawa, z pewnością pokaże nam czy mamy do nich zdrowy i prawidłowy stosunek! Zajrzyjcie!

"Pieniądze płyną z duszy" to książka autorstwa głównie Lynne Twist - działaczki, wizjonerki, konsultantki i wykładowczyni, a także współautorstwa Jacka Canfielda, autora książek.

Liczba stron: 303
Rok wydania: 2022
Wydawnictwo: Helion S. A. - wydawnictwo Onepress

Spis treści obejmuje:
  • Podziękowania
  • Przedmowę
  • Wprowadzenie do wydania z 2017 roku
  • Część 1 - miłość, kłamstwa i wielkie przebudzenie
  • Część 2 - Niedobór i dostatek: w poszukiwaniu dobrobytu
  • Część 3 - Trzy prawdy o dostatku
  • Część 4 - Odmienić sen

Książka napisana przez Lynne Twist pokazuje nam, że bogaty człowiek może być prawdziwie bogaty tylko wtedy, gdy sam ma bogate wnętrze. Tylko wtedy możemy docenić prawdziwie wartość pieniędzy. Autorka pokazuje nam, że wtedy i tylko wtedy możemy być prawdziwie bogaci. Pokazuje nam też, że w dzisiejszym świecie pieniądze są bardzo ważne i ich rola jest nieodzowna, ale warto umieć z nich korzystać w dobry sposób, ponieważ dzięki nim naprawdę wiele można zdziałać. 

Autorka zwraca też uwagę na to, że bogactwo nie musi oznaczać, że człowiek jest skąpy czy ma opinię złodzieja. Wręcz przeciwnie - może być szczodry, dobroczynny!

W książce znajdziemy wiele przykładów z codziennego życia, które pokazują nam dobre wzorce dzięki czemu możemy nieco zmienić nastawienie do życia, przewartościować ideały i zacząć zachowywać się inaczej - lepiej.

Zrozumiemy jak wielką krzywdę wyrządziliśmy Matce Naturze. Jak wielką krzywdę wyrządzaliśmy bliskim, a przede wszystkim samym sobie. Zrozumiemy jak pieniądze nas zniewalają i czynią bezwładnymi. Ta książka może zmienić wiele jeśli błędnie oceniamy rolę pieniędzy w życiu.

Podsumowując: Książka jest zdecydowanie dla tych, którzy chcą uwolnić się od błędnego postrzegania wizji posiadania bogactwa, a jednocześnie zrozumieć co może oferować takie bogactwo. 

Plusy: Książka jest napisana bardzo prosto, zrozumiale, ale ciekawie i elokwentnie. Mnóstwo w niej przykładów z życia wziętych, cytatów i trafnych, dosadnych sformułowań.

Minusy: Książka może być nieco cięższa w odbiorze przez dość trudny temat - biznesowo/wykładowy na temat pieniędzy.

Moja ocena: 8/10


Miłej lektury!

****************************************************************
Udostępniajcie jeśli macie ochotę! :)

Bardzo proszę o uszanowanie mojego autorstwa do zdjęć i przepisów :)

USTAWA z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Art. 78. 1.


Chciał(a)byś mnie wesprzeć?
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Prześlij komentarz

Polecane posty

instagram @keto__reva