Polecany post

Ajurwedyjski napój "Złote mleko"

Możesz zrobić pyszne zakupy z rabatem 12% na hasło: reva12

środa, 26 sierpnia 2020

"Sposób na hormony" - dr Sara Gottfried

Kolejna książka już na blogu :) Wszyscy o nią pytają po tym jak wrzuciłam Wam kilka stron, więc nie mogłam zwlekać. A to prawdziwy, kobiecy (i nie tylko) HIT! Jest naprawdę świetna. Zapraszam do przeczytania postu :) 

Książka "Sposób na hormony" to dzieło dr Sary Gottried, która jest absolwentką medycyny na Harvardzie, ginekologiem oraz specjalistką w dziedzinie zaburzeń hormonalnych. Praktykuje medycynę funkcjonalną, której zadaniem jest optymalizacja najmniejszych szczegółów w organizmie celem zapobiegania chorobom. Jej osądy i dowody opierają się na badaniach randomizowanych - nie obserwacyjnych (czym zdobyła moje serce:).


Jak sama autorka wspomina "To prawdziwy poradnik dla kobiet", który zawiera prawie 500 stron cudownej wiedzy. Książka podzielona jest na trzy części:

  1. Pierwsza część to: NAUKA I UŚWIADAMIANIE; Rozumienie nowego hormonalnego obrazu
  • w tej części znajduje się wprowadzenie oraz znaczenie roli hormonów; kwestionariusze zdrowia, a także "wszystko, co musisz wiedzieć o hormonach" 
  1. Część druga to: OCENA, DIAGNOZA, LECZENIE: Od zaburzeń równowagi do okazu hormonalnego zdrowia
  • w tej części autorka zajmuje się zagadnieniem kortyzolu i stresu, progesteronu, estrogenu, miesiączek, bezpłodności, depresji i nadwagi związanej z hormonami; zajmuje się także zagadnieniem androgenów i tarczycy oraz różnymi i częstymi kombinacjami (typu: niedoczynność tarczycy + wysoki kortyzol)
  • każda z części zawiera dział: Rozwiązanie, gdzie autorka dokładnie rozpisuje protokół leczenia (z uwzględnieniem różnego rodzaju holistycznego podejścia od jogi, techniki oddechu, sport przez zioła, suplementy, witaminy i leki); prosto i jasno przekazane porady jak wspomóc organizm i zwalczyć nadmiar/niedobór hormonalny
  1. Część trzecia to: ZAŁĄCZNIKI
  • w tej ostatniej części autorka pokazuje protokoły stosowane w leczeniu zaburzeń hormonalnych, charakteryzuje dokładnie hormony, wskazuje protokoły na płodność , poczęcie czy laktację oraz odpowiada na częste pytania czytelników
Do ostatniej części została także dodana tabelka wartości hormonów i powiązane z nimi badania laboratoryjne. Kolejne genialne rozwiązanie! Uważam, że jest to jedna z najlepszych pozycji na rynku dla kobiet zainteresowanych swoim zdrowiem oraz gospodarką hormonalną. I choć trzeba się skupić, by zrozumieć zawiły świat hormonów - zdecydowanie warto to zrobić w dobie XXI wieku, gdzie większość z nas - kobiet boryka się z różnego rodzaju zaburzeniami gospodarki hormonalnej. Sama również stosuję rady zalecane przez Panią Dr i wielce mi służą. Polecam! :)

Moja ocena: 10/10

Miłej lektury!

****************************************************************
Udostępniajcie jeśli macie ochotę! :)

Bardzo proszę o uszanowanie mojego autorstwa do zdjęć i przepisów :)

USTAWA z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Art. 78. 1.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Print