TRYB JASNY/CIEMNY

Keton Gastronomy - notka od autorki

Dzień dobry! Dziś taki miły, krótki, przyjemny post (pierwszy w świeżutkim dziale na blogu pt. "Książki") o wydanej w tym roku książce mojego współautorstwa - Keton Gastronomy:) Jeśli wciąż nie kupiliście - zapraszam do krótkiej notki na jej temat. Krótkiej, bo jeśli lubicie mojego bloga - to polubicie i książkę Keton :)

Książka Keton to ponad 400 stron wiedzy (około 150 stron) i przepisów (około 300 stron), która została przez nas (autorki Sabina Sztuba (mgr inż. biotechnolog) oraz Anna Gudan (dietetyk)) podzielona na trzy części: 
  • Masterclass - wszystko w pigułce na temat diety ketogennej 
    •  zawiera podstawy keto, dział suplementacji, badania (które warto wykonać), jak badać ketozę, kobiecy dział a keto, a także różne konteksty keto (redukcja, sport, medycyna), przykładowy jadłospis 
  • Gastronomy - gdzie znajduje się mnóstwo wskazówek (np na temat smażenia i obróbki napisanych przeze mnie oraz A. Gudan)
    • podstawy komponowania keto, źródła tłuszczu, gęstość odżywcza, liczenie węglowodanów, zamienniki cukru, ważenie posiłków, techniki obróbki, mąki, zagadnienie smażenia, kiszenia oraz przetworów, moje porady blogerskie, moje przepisy na kuloodporne napoje  
  • Przepisy - ostatni dział z ponad setką różnorodnych przepisów z mojego bloga

Książka jest ilustrowana moimi zdjęciami, posiada (podobnie jak na blogu) przeliczniki przepisów wraz z makroskładnikami. Zawiera wszystko, co początkujący adept pragnie wiedzieć na temat diety ketogennej. Jest pełnym kompedium wiedzy dla osób chcących rozpocząć przygodę z dietą ketogenną i lubiącym "namacalną" wiedzę w rękach, ponieważ książka jest jak papierowe wydanie mojego bloga - idealne dla osób, które go pokochały. 

Oraz... co najważniejsze dla mnie samej, gdy kupuję książki naukowe o zdrowiu - autorki z długoletnim wykształceniem w naukach "bio", zgłębiające wiedzę każdego dnia, podchodzące do spraw sceptycznie i potwierdzające swoje zdanie w wielu źródłach naukowych oraz własnych obserwacjach.

EDIT: Książka nie jest już w sprzedaży.****************************************************************
Udostępniajcie jeśli macie ochotę! :)

Bardzo proszę o uszanowanie mojego autorstwa do zdjęć i przepisów :)

USTAWA z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Art. 78. 1.

Komentarze

Polecane posty

instagram @keto__reva