TRYB JASNY/CIEMNY

"Kompletna medytacja" - Deepak Chopra

Medytacja? Czy taki temat Was interesuje? Jeśli odpowiedź brzmi twierdząco zajrzyjcie do najnowszej pozycji wydawnictwa Sensus!

"Kompletna medytacja" to książka autorstwa Deepak Chopra - amerykańskiego lekarza i autora bestsellerów, specjalisty w dziedzinie duchowości oraz w medycynie naturalnej. 

Liczba stron: 273
Rok wydania: 2021
Wydawnictwo: Helion S. A. - wydawnictwo Sensus [klik]

Spis treści obejmuje:
 • Wprowadzenie Wezwanie do przebudzenia
 • Rozdział 1 Dlaczego akurat "kompletna medytacja"?
 • Rozdział 2 Twoje życie to Twoja medytacja
 • Rozdział 3 Pozwól by Twoje ciało było Twoim przewodnikiem
 • Rozdział 4 Syndrom uwięzienia
 • Rozdział 5 Wyzwolenie z uwięzienia
 • Rozdział 6 Samouprzedmiotowienie
 • Rozdział 7 Przebudzenie każdego dnia
 • Jak czerpać więcej ze swojej praktyki?
 • 7 dniowy kurs medytacji
 • Rozwibrować ciszę
 • Epilog Metamedytacja
 • Podziękowania
 • O autorze
Książka "Kompletna medytacja" to przewodnik po praktykach medytacji. Autor twierdzi, że dzięki niej mamy znaleźć prostą drogę do przebudzenia na nowym poziomie świadomości. W książce znajdziemy praktyczny zestaw ćwiczeń poszerzających świadomość oraz 52 tygodniowy program medytacji. Taki opis książki podaje nam wydawnictwo. 

Ludzie od dawna starają się poznać wszystkie sekrety ludzkiego umysłu. Jednak nie jest to dla nas wciąż możliwe, co sprawia, że każda analiza "duchowości" różni się od siebie. Ile ludzi - tyle sposobów.

Rozdział 1 dotyczy wyjaśnienia dlaczego tytuł książki brzmi właśnie tak, a nie inaczej. Autor pokazuje nam jak wiele płaszczyzn obejmuje medytacja oraz jakie reguły rządzą świadomością ludzką. Rozdział 2 z kolei dotyczy rodzajów medytacji. Autor pokazuje nam, że każdy z nas codziennie doświadcza medytacji, medytuje - gdy modlimy się lub gdy po prostu mamy chwilę refleksji. W rozdziale 3 autor przedstawia kontrowersyjne tezy o tym, że to świadomość kreuje mózg i człowiek to jedność - ciało i umysł, dlatego nie można medytować tylko wewnątrz umysłu, a należy medytować wewnątrz całego ciała. 

W kolejnych rozdziałach autor dotyka zagadnień takich jak syndrom uwięzienia (tutaj mamy opowieść o roli złego postępowania każdego z nas), wyzwolenie z uwięzienia (gdzie autor snuje domysły o tym jak wyzwolić się z negatywnych przeżyć  lub wspomnień), samouprzedmiotowienie (mowa o tym jak medytacja pozwoli "zyskać moc"), przebudzenie każdego dnia (mowa o tym jak działać świadomie będąc przebudzonym). 

Książka zawiera także dodatki takie jak: Jak czerpać więcej ze swojej praktyki, gdzie znajdziemy 10 ćwiczeń , które pozwolą nam uświadomić sobie, że codzienne życie to dla nas prawdziwy cud. Drugi dodatek to 7 dniowy kurs medytacji, który jest podzielony na wiele części. Ta część jest praktyczna, autor prosi nas o zapiski przebłysków intuicji i spostrzeżeń.  

Podsumowując: Kompletna medytacja z pewnością jest dobrą książką dla każdej osoby, która lubi zgłębiać techniki medytacji. Czy w pełni zgadzam się z autorem w każdej kwestii? Niekoniecznie. Niemniej, zachęcam do lektury!

Minusy: Choć nie zgadzam się z autorem w kilku kwestiach, co nie zmienia faktu, że pozycja jest bardzo ciekawa.

Plusy: Język książki jest lekki i przyjemny. Książka zawiera program medytacji oraz wiele ćwiczeń do wykonywania krok po kroku. 

Moja ocena: 9/10  


Miłej lektury!

****************************************************************
Udostępniajcie jeśli macie ochotę! :)

Bardzo proszę o uszanowanie mojego autorstwa do zdjęć i przepisów :)

USTAWA z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Art. 78. 1.

W sklepie FoodForce czeka na Ciebie kod na 12% na hasło: reva12


Komentarze

Prześlij komentarz

Polecane posty

instagram @keto__reva