Polecany post

Weganie na ketozie - czy to ma rację bytu?

Co powiecie na taki wpis? Często odmawiamy prowadzenia weganów, którzy chcą stosować ketozę... Sprawdźcie dlaczego! 

Bądź na bieżąco! Obserwuj nowości przez mail

Możesz zrobić pyszne zakupy z rabatem 12% na hasło: reva12

sobota, 16 stycznia 2021

"Inteligencja kwiatów" - Maurice Maeterlinck

Spieszę z nową książką i nową choć tym razem krótką recenzją! Piękny, kolorowy, intrygujący świat roślin. Opowieść o ich życiu, której nie możesz przegapić jeśli patrzysz na świat wrażliwym sercem:) Jedna z najpiękniejszych książek w moim życiu.

Jeśli nieobca Ci wrażliwość na świat, kochasz naturę, jej piękno i bogactwo różnorodności - koniecznie sprawdź tą pozycję:)

Liczba stron: 191
Rok wydania: 2017
Wydawnictwo:  Wydawnictwo MG

Książka podzielona jest na wiele części, które nie są opisane, ale jedynie ponumerowane. Jest to esej wydany w formie małego tomu skąd nie zawiera typowego spisu treści, więc można odnieść wrażenie, że jest pisana "jednym tchem".


Lekka pozycja w sam raz na dwie godziny do kawy. Pozycja, która przenosi nas w piękny, ilustrowany świat batoniki. Pozycja, która wyciągnie z nas pokłady wrażliwości nawet tej głęboko ukrytej. A jednocześnie dużo nauczy. Zdecydowanie tak! Nie jest to tom pełen naukowej wiedzy roślinnej (choć oczywiście znajdziemy tam również elementy wiedzy botanicznej). Elementy filozofii, poezji i mnóstwo cudownych metafor. Czytając ją koniecznie przenieś się latem na łąkę, rozłóż koc, nalej kawy i rozkoszuj się światem przedstawionym przez Maeterlinck'a.


Maurice Maeterlinck, autor ksiażki to belgijski dramatur i poeta oraz laureat Nagrody Nobla. Książka "Inteligencja kwiatów" to jeden z jego esejów filizoficzno-przyrodniczych. Jeden z wielu ("Życie mrówek", "Życie pszczół" czy "Życie termitów" to kolejne, które na pewno znajdą się na mojej liście "do przeczytania").


Podsumowując: Szukasz miłego, lekkiego tomu prosto ze świata roślin, który oderwie Cię od rzeczywistości choć na chwilę? Wybierz ten! 


Minusy: Sama nie wiem czy znajdę w niej jakiś minus. Mnie zdecydowanie zachwyciła w każdym calu! No może jest zbyt krótka? Ale jest to esej, nie liczmy więc na długą trylogię. 


Plusy: Poezja, filozofia i botanika w jednym, pięknym wydaniu to największy plus tej książki. Nie sposób także nie zwrócić uwagi na przepiękne wydanie okładki i ilustracji wewnątrz.  

Moja ocena: 10/10 

"A myddst ye flomrores, I tell ye houres!"
("Liczę godziny wedle kwiatów!")
Miłej lektury!

****************************************************************
Udostępniajcie jeśli macie ochotę! :)

Bardzo proszę o uszanowanie mojego autorstwa do zdjęć i przepisów :)

USTAWA z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Art. 78. 1.

W sklepie FoodForce czeka na Ciebie kod na 12% na hasło: reva12

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Bądź na bieżąco! Obserwuj przez mail

Print