TRYB JASNY/CIEMNY

"Inteligencja kwiatów" - Maurice Maeterlinck

Spieszę z nową książką i nową choć tym razem krótką recenzją! Piękny, kolorowy, intrygujący świat roślin. Opowieść o ich życiu, której nie możesz przegapić jeśli patrzysz na świat wrażliwym sercem:) Jedna z najpiękniejszych książek w moim życiu.

Jeśli nieobca Ci wrażliwość na świat, kochasz naturę, jej piękno i bogactwo różnorodności - koniecznie sprawdź tą pozycję:)

Liczba stron: 191
Rok wydania: 2017
Wydawnictwo:  Wydawnictwo MG

Książka podzielona jest na wiele części, które nie są opisane, ale jedynie ponumerowane. Jest to esej wydany w formie małego tomu skąd nie zawiera typowego spisu treści, więc można odnieść wrażenie, że jest pisana "jednym tchem".


Lekka pozycja w sam raz na dwie godziny do kawy. Pozycja, która przenosi nas w piękny, ilustrowany świat batoniki. Pozycja, która wyciągnie z nas pokłady wrażliwości nawet tej głęboko ukrytej. A jednocześnie dużo nauczy. Zdecydowanie tak! Nie jest to tom pełen naukowej wiedzy roślinnej (choć oczywiście znajdziemy tam również elementy wiedzy botanicznej). Elementy filozofii, poezji i mnóstwo cudownych metafor. Czytając ją koniecznie przenieś się latem na łąkę, rozłóż koc, nalej kawy i rozkoszuj się światem przedstawionym przez Maeterlinck'a.


Maurice Maeterlinck, autor ksiażki to belgijski dramatur i poeta oraz laureat Nagrody Nobla. Książka "Inteligencja kwiatów" to jeden z jego esejów filizoficzno-przyrodniczych. Jeden z wielu ("Życie mrówek", "Życie pszczół" czy "Życie termitów" to kolejne, które na pewno znajdą się na mojej liście "do przeczytania").


Podsumowując: Szukasz miłego, lekkiego tomu prosto ze świata roślin, który oderwie Cię od rzeczywistości choć na chwilę? Wybierz ten! 


Minusy: Sama nie wiem czy znajdę w niej jakiś minus. Mnie zdecydowanie zachwyciła w każdym calu! No może jest zbyt krótka? Ale jest to esej, nie liczmy więc na długą trylogię. 


Plusy: Poezja, filozofia i botanika w jednym, pięknym wydaniu to największy plus tej książki. Nie sposób także nie zwrócić uwagi na przepiękne wydanie okładki i ilustracji wewnątrz.  

Moja ocena: 10/10 

"A myddst ye flomrores, I tell ye houres!"
("Liczę godziny wedle kwiatów!")
Miłej lektury!

****************************************************************
Udostępniajcie jeśli macie ochotę! :)

Bardzo proszę o uszanowanie mojego autorstwa do zdjęć i przepisów :)

USTAWA z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Art. 78. 1.

W sklepie FoodForce czeka na Ciebie kod na 12% na hasło: reva12

Komentarze

Polecane posty

instagram @keto__reva