TRYB JASNY/CIEMNY

Jadłospis low carb 2000kcal (do pobrania za darmo)

6 grudnia oznacza mikołajki, a mikołajki oznaczają... prezenty! Przygotowałam dla Was obiecany mini jadłospis low carb, podkreślam low carb! :) Dlaczego nie 100% keto? Bo po rozmowach z Wami, wiem jak wiele osób stosuje low carb, ale nie w formie keto i wiem jak bardzo byście chcieli taką rozpiskę. Rozpiska zawiera trochę podrobów, owoce morza i moje ukochane owsianki i omlety, które kiedyś stanowiły spory % mojej diety. Mam nadzieję, że się Wam spodoba :) Wesołych! 
PS: Nowy keto jadłospis też niedługo będzie:)
Jadłospis do pobrania znajdziecie tutaj [klik]

lub tutaj jeśli pierwszy link Google nie działa [klik].


Wesołych Mikołajków!

****************************************************************
Udostępniajcie jeśli macie ochotę! :)

Bardzo proszę o uszanowanie mojego autorstwa do zdjęć i przepisów :)
USTAWA z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Art. 78. 1.

Komentarze

 1. Hej. Chciałam zapytać czy stosowanie tego typu jadłospisu wymaga przejścia przez proces adaptacji? Utrzymanie proporcji jak w przygotowanym przez Ciebie jadłospisie jest dla mnie stosunkowo łatwe, ale zejście do 5% wegli i 15% białka jest dla mnie trudne i wymaga za dużo zachodu. Nie chcę też bawić się w kupowanie pasków do pomiaru ketonów etc.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dieta low carb nie ma na celu w tym przypadku adaptacji do stanu ketozy :) Jeśli typowe keto jest zbyt ciężkie to taka dieta sprawdzi się idealnie, gdy celujemy w diety low carb:)

   Pozdrawiam :)

   Usuń
  2. Dzięki za odpowiedź. Poczułam się skonsternowana, bo na innej stronie związanej z LCHF spotkałam się z opinią, że tego typu proporcje - czyli jakieś 80g węgli, 100g białka i 100-parę gram tłuszczy bez adaptacji może być w jakiś sposób ryzykowne. Niestety nie dowiedziałam się o jakie ryzyko chodzi.

   Usuń
  3. Ryzykowne jest połączenie ogromnych ilości kwasów tłuszczowych nasyconych z ogromną ilością weglowodanów. Tutaj proporcje są jak w dietach low carb, które nie są nastawione na ketozę czyli ciut więcej węglowodanów, a sporo mniej tłuszczu. Dlatego nie trzeba adaptacji. Organizm dalej aktywuje wszystkie szlaki metaboliczne, ale korzysta z nich trochę inaczej (tzn z różną intensywnością) niż na keto (gdzie szlaki przemian cukru do prostszych związków są dużoooo mniej aktywne, bo zazwyczaj cukrów w diecie nie ma zbyt wiele) :)

   Pozdrawiam:)

   Usuń
  4. Dziękuję za wyjaśnienie. Czuję się uspokojona :)

   Usuń
 2. A czy nie byłoby lepiej zjeśc węgle np.w dwóch posiłkach a dwa (zwłaszcza sniadanie i obiad) białkowo-tłuszczowe? Wlaśnie tak jem od kilku dni.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Polecane posty

instagram @keto__reva